top of page
Sea-in-the-surroundings-of-Vanamõisa-campsite.jpg
ÜMBRUSKOND

Meie karavanipark asub ideaalses kohas Tallinna ja selle arvukate vaatamisväärsuste külastamiseks, aga samuti paljude teiste ümbruskonna paikade avastamiseks.

TALLINNA VANALINN

Tallinna vanalinn on kõige kuulsam vaatamisväärsus Eestis. Tegemist on ühe kõige paremini säilinud keskaegse linnaga Euroopas, mis on ühtlasi kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Ning Vanamõisa asub Tallinna vanalinnast vaid 20 km kaugusel. Seetõttu on meie juurest väga mugav seda muinasjutulist kohta külastada, eriti rongiga. Rongijaam asub meist vaid 1 km kaugusel ning vähem kui 30 minutiga leiate end Tallinna südalinnast.

Lisaks vanalinnale on Tallinnas veel arvukalt vaatamisväärsusi, mida külastada.

Tallinn-Old-Town.jpg
Estonian-Open-Air-Museum-near-Vanamõisa-Caravan-Park.jpg
EESTI VABAÕHUMUUSEM

Eesti Vabaõhumuuseum asub Tallinna serval, looduskaunis kohas mere ääres. Muuseumis tutvustatakse Eesti maa-arhitektuuri ja külaelu ning see annab hea ülevaate sellest, kuidas erineva jõukuse ja tegevusalaga Eesti inimesed on läbi sajandite elanud.

 

Eesti Vabaõhumuuseum asub Vanamõisa karavanipargist 16 km kaugusel.

KEILA-JOA LOSS JA KEILA JUGA

Keila-Joa loss ja juga asuvad meie kämpingust 20 km kaugusel. Keila-Joa loss ehitati Keila jõe kallastele 19. sajandil ning see toimib tänapäeval hotelli ja restoranina. Kuid seal on ka muuseum ja kunstinäituse saal. Samuti saab hoonet uudistada ja selle ajalooga tutvuda koos giidiga.

 

Keila juga asub Keila-Joa lossi vahetus läheduses. See on 6 meetri kõrgune ning kümneid meetreid lai, olles sellega Eesti suuruselt kolmas juga.

Keila-Joa-Castle-is-in-close-proximity-to-Vanamõisa-camping-in-Harjumaa.jpg
Rummu-quarry-is-easy-to-visit-by-car-from-Vanamõisa-campsite.jpg
RUMMU KARJÄÄR

Rummu karjäär on vana kaevandusala, kus töötasid enamasti kõrvalasuva Rummu vangla vangid. Kui vangla suleti, suleti ka pumbad, mis hoidsid seda ala kuivana. Nii täitus karjäär kiiresti veega ning vee alla jäid ka suured masinad, hooned ja muu varustus. Tänu selgele veele on see veealune maailm hästi nähtav.

Karjääri kõrval asub suur tuhamägi - veel üks kaevandamise tulemus.

Rummu karjäär asub meie kämpingust 26 km kaugusel.

PADISE KLOOSTER

Rummu karjäärist kõigest mõned kilomeetrid edasi asub Padise klooster. Tegemist on endise tsistertslaste kloostriga, mis pärineb 14. sajandist. Klooster läbis hiljuti põhjaliku restaureerimise ning on külastajatele avatud. Seal saab nii ringi uudistada kui erinevates töötubades osaleda.

Padise-Monastery.jpg
Motorsport-Museum-MOMU.jpg
MOMU

MOMU on Eesti Mootorispordi Muuseum, mis asub vanas Ellamaa elektrijaamas, 40 km kaugusel Vanamõisast. Tegemist on ajaloolises hoones asuva unikaalse muuseumiga, kus eksponeeritakse laia hulka erinevaid võistlussõidukeid Eesti ja endise NSVL ajaloost. Mis teeb selle muuseumi veel eriliseks - paljudele eksponaatidele on lubatud ka ise sisse ja peale minna.

PAKRI POOLSAAR JA TULETORN

Pakri poolsaar on tuntud oma pankranniku ja Eesti kõrgeima tuletorni poolest. Punase kivist tuletorni kõrgus jalamist on 52 meetrit ja merepinnast 73 meetrit ning see on külastajatele avatud. Tuletorni tippu viib 275 trepiastet, kuid see vaev saab tasutud maaliliste vaadetega merele, rannikule ning ümbritsevale piirkonnale.

Pakri tuletorn asub Vanamõisa karavanipargist 35 km kaugusel. Teel sinna saab teha peatuse ka Paldiskis - endises suletud sõjaväelinnas.

Pakri-Peninsula-and-Lighthouse.jpg
Harju-County-Museum-in-Keila
HARJUMAA MUUSEUM

Harjumaa muuseum asub meie kämpingust 10 km kaugusel, väikelinnas Keilas. Muuseum kogub, uurib ja vahendab Harju maakonna kultuuripärandit, hõlmates ajaloo, arheoloogia, arhiivi, kunsti, foto, geoloogia ja audio-video kogusid.

NIITVÄLJA GOLF

Niitvälja Golf rajas esimese täismõõtmetes golfiväljaku Eestisse, mistõttu on nad tuntud ka kui Eesti golfi kodu. Seal asub 18-rajaline Park-väljak mitmete looduslike elementidega, mis mõeldud eelkõige kogenud mängijatele ja professionaalidele. Kuid samuti on seal 5-rajaline pay and play-väljak neile, kes selle spordialaga alles tutvust teevad. Niitväljalt leiab ühtlasi Eesti kõige mitmekülgsemad harjutamisvõimalused.

Niitvälja Golf asub Vanamõisa karavanpargist 15 km kaugusel.

Niitvälja-Golf-Course.jpg
bottom of page